تبلیغات

کمبود نقدینگی، عامل تداوم روند نوسانی بورس / آخرین اخبار خودرو: رشد 40 درصدی مقدار فروش محصولات خودرو

 
رئیس هیأت مدیره شرکت دارویی رازک عنوان کرد:

از تکذیب یک شایعه تا علت صف خرید سهام شرکت

شایعه مذاکره با شرکای خارجی را تکذیب می کنم، چرا که تاکنون این مجموعه برای انجام کلیه فعالیت های خود با سرمایه گذاران و یا شرکت های خارجی مذاکره ای صورت نداده و قصد انجام آن را نیز ندارد.

روند قیمتی سهام شرکت دارویی رازک از ابتدای خرداد ماه سال جاری و قبل از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و انجام افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشته، با صف خرید و اقبال سهامداران همراه شده است، اما به دلیل آنکه حجم معاملات این نماد قالب توجه نبوده و حجم مبنای این سهم مورد معامله قرار نمی گیرد، قیمت آن با شیب بسیار کمی راه صعود را در پیش گرفته است که علت این تقاضا و صف خرید در این نماد معاملات جالب به نظر می رسد، علاوه بر این شایعاتی مبنی بر انجام مذاکراتی با سرمایه گذاران چینی در راستای انجام یک همکاری نیز مطرح می باشد.

در همین ارتباط رئیس هیأت مدیره شرکت دارویی رازک در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: شایعه مذاکره با شرکای خارجی را تکذیب می کنم، چرا که تاکنون این مجموعه برای انجام کلیه فعالیت های خود با سرمایه گذاران و یا شرکت های خارجی مذاکره ای صورت نداده و قصد انجام آن را نیز ندارد.

محمد تقی صباغ صالحانی در ادامه در خصوص علت روند حرکتی سهام "درازک" و صف خرید آن توضیح داد: علت روند صعودی با شیب ملایم این سهم به دلیل مشاهدات عینی سهامداران مجموعه، از اجرای پروژه در روز برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و مشاهده وضعیت عملکرد شرکت می باشد.

وی افزود: این پروژه ارتقا و اصلاح GMP بخشی از خطوط تولید محصولات جامد از جمله قرص و کپسول و داروهای انسانی می باشد، که تصور عملکرد مناسب و چشم انداز روشنی را برای مجموعه لابراتوارهای رازک ایجاد کرده است. این پروژه یک طرح میان مدت می باشد و انتظار بهره برداری از آن تا پایان سال جاری یا اوایل سال 96 وجود دارد، البته به بهره برداری رسیدن این طرح منوط به وضعیت نقدینگی، شرایط اقتصادی، بازار فروش و دیگر عوامل اثرگذار بر محصولات شرکت می باشد.

صباغ صالحانی گفت: اجرایی شدن این طرح با اصلاح و ارتقا GMD بخش جامدات، بازسازی، نوسازی و افزایش بهره وری خطوط تولیدی شرکت را در بر دارد که البته بخش نیمه جامدات و مایعات آن نیز همانطور که عنوان شد تا پایان سال مالی جاری به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول در خصوص عملکرد 3 ماهه نخست سال مالی جاری عنوان کرد: به نظر می رسد با توجه به اینکه پروژه شرکت به تازگی به بهره برداری رسیده عملکرد 3 ماهه نخست سال جاری با آنکه نسبت به بودجه ارائه شده مناسب می باشد، اما هنوز جاری رشد داشته و می تواند طی 6 ماه بهتر از آنچه محقق شده باشد.

وی در خاتمه در رابطه با دیگر برنامه های شرکت گفت: هر زمان که مرحله دوم پروژه اصلاح و ارتقا GMD خطوط تولید شرکت آغاز به فعالیت کند، جهت تأمین مالی آن افزایش سرمایه ای در دستور کار قرار خواهیم داد.


هاشم یکه زارع در بیست و یکمین سالروز عرضه "خودرو" در بورس

رشد 40 درصدی مقدار فروش محصولات در سه ماهه اول امسال/ فردا از آخرین وضعیت قراردادها رونمایی می شود / برنامه های شرکت جهت تأمین نقدینگی از طریق بازار سرمایه


طی جلسه ای نمادین گرامیداشت بیست و یکمین سالروز عرضه سهام شرکت ایران خودرو در بورس با حضور مدیران ارشد این مجموعه خودروساز، برخی از مقامات مسئول در شرکت بورس و با همراهی اصحاب رسانه برگزار شد و در این جلسه مدیر عامل شرکت ایران خودرو خلاصه ای از وضعیت فعلی و برنامه های آتی شرکت ارائه نمود.

مصادف با بیست و یکمین سالروز عرضه سهام شرکت ایران خودرو در بورس، زنگ آغاز معاملات روز جاری بازار سرمایه توسط هاشم یکه زارع، مدیرعامل مجموعه ایران خودرو به صدا در آمد.

بر اساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، طی جلسه ای نمادین گرامیداشت بیست و یکمین سالروز عرضه سهام شرکت ایران خودرو در بورس با حضور مدیران ارشد این مجموعه خودروساز، برخی از مقامات مسئول در شرکت بورس و با همراهی اصحاب رسانه برگزار شد و در این جلسه مدیر عامل شرکت ایران خودرو خلاصه ای از وضعیت فعلی و برنامه های آتی شرکت ارائه نمود.

هاشم یکه زارع ابتدا با بیان اینکه مهمترین اخبار، دستاوردها و برنامه های آتی مجموعه ایران خودرو فردا در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران مطرح خواهد شد، عنوان کرد: تاکنون کلیه برنامه های "خودرو" طبق برآوردها پیش رفته که مهمترین آنها فردا به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

وی آمار خلاصه ای از مقدار تولید و فروش محصولات ایران خودرو ارائه کرد و افزود: مقدار فروش محصولات طی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته با رشد بیش از 40 درصدی همراه بوده و امیدواریم تا مقدار تولید محصولات طی سال جاری به 600 هزار دستگاه برسد.

مدیرعامل گروه ایران خودرو در پاسخ به این سوال که وضعیت انعقاد قراردادها با شرکای خارجی در چه مرحله ای قرار دارد؟، گفت: در حال حاضر با شش شرکت خارجی غیر چینی در حال مذاکره هستیم و موفق به تأسیس شرکت مشترک با پژو فرانسه شده ایم تا محصولات شرکت پژو در ایران خودرو تولید شود و 30 درصد از محصولات تولیدی نیز به کشورهای خارجی صادر شود. این شرکت مشترک تأسیس شده و مراحل ثبت آن به انتها رسیده است. علاوه بر این، به اطلاع سهامداران می رسانیم که هر یک از مجموعه های ایران خودرو پژو مبلغ 45 میلیارد تومان به حساب شرکت مشترک تأسیس شده واریز کردند تا این شرکت به ثبت برسد.

یکه زارع در خصوص برنامه های این مجموعه جهت اجرای برنامه افزایش سرمایه اظهار داشت: برنامه افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران به تازگی اجرایی شده و پیگیری های لازم جهت اجرای برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در حال انجام است که البته این مجموعه در نظر دارد تا برنامه مذکور را به گونه ای اجرا کند که برای شرکت منافعی در برداشته باشد، چرا که اجرای برنامه افزایش سرمایه از محل مذکور نقدینگی را وارد شرکت نمی کند و تنها موجب اصلاح ساختار مالی می شود.

وی افزود: شرکت ایران خودرو در حال انجام مذاکراتی با سازمان بورس و شرکت بورس کالا جهت تأمین نقدینگی مورد نیاز خود از طریق بازار سرمایه است که انتشار اوراق سلف خودرو برای خودروهایی که مشمول قیمت گذاری نمی شوند، یکی از این راه هاست. همچنین با توجه به رشد مقدار فروش محصولات طی سال جاری، این شرکت می تواند بخشی از نقدینگی مورد نیاز خود را از محل درآمدهای حاصل از فروش محصولات تأمین کند.

مدیر عامل گروه ایران خودرو با تأکید بر اینکه فردا طی برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران اخبار خوشی به اطلاع سهامداران می رسد از رونمایی از محصول جدید این مجموعه خودروساز و ارائه توضیحات کامل در خصوص آخرین وضعیت قراردادهای همکاری مشترک با شرکت های خارجی خبر داد.یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد:
کمبود نقدینگی، عامل تداوم روند نوسانی بورس


روند آتی بازار سرمایه به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله مهمترین آن می توان به چگونگی اثر گذاری کاهش نرخ سود بانکی و نیز تسهیلات بانکی بر اقتصاد کشور اشاره کرد. چرا که این دستورالعمل تاکنون اجرایی نشده و هنوز نقدینگی 1000 هزار میلیارد تومان که در دوره اعمال نرخ سود سپرده بانکی 18 درصدی در بانک ها سپرده گذاری شده بود، در این بازار قرار دارد.

از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد روند نوسانی بازار سرمایه بوده ایم و برخی از صنایع همچون پالایشی و فلزات اساسی طی دوره ای با افزایش تقاضا همراه شدند که حرکت صعودی آنها چندان پر قدرت نبوده و نتوانستند عنوان لیدری بازار سرمایه را به خود اختصاص دهند که به نظر می رسد این امر از کمبود نقدینگی در بورس نشأت می گیرد.

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: روند آتی بازار سرمایه به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله مهمترین آن می توان به چگونگی اثر گذاری کاهش نرخ سود بانکی و نیز تسهیلات بانکی بر اقتصاد کشور اشاره کرد. چرا که این دستورالعمل تاکنون اجرایی نشده و هنوز نقدینگی 1000 هزار میلیارد تومان که در دوره اعمال نرخ سود سپرده بانکی 18 درصدی در بانک ها سپرده گذاری شده بود، در این بازار قرار دارد. از این رو نمی توان انتظار داشت که در دوره کوتاه مدت تبعات مثبتی را در بازار سرمایه اعمال کند و این امر در بلند مدت مشخص خواهد شد و می توان بر اساس آن تصمیم گیری کرد.

محمد همتی روز بهانی اجرای طرح برجام و رفع تحریم های بین المللی را عامل دوم اثر گذار بر وضعیت آتی بورس بر شمرد و گفت: علیرغم برداشته شدن کلیه تحریم های بین المللی و افزایش صادرات نفت اما تاکنون تغییراتی در وضعیت شرکت ها ایجاد نشده و اگرچه گزارش های سه ماهه شرکت ها بهتر از عملکرد سه ماهه پایانی سال گذشته آنها بوده است، اما نشانه هایی از خروج صنایع از شرایط رکودی دیده نمی شود و همچنان با رکود درگیر هستند.

وی با بیان اینکه تا زمان انتشار گزارش عملکرد نیمه اول سال جاری شرکت ها روند بازار سرمایه نوسانی است، افزود: دولت فعلی اقتصاد کشور را در بدترین شرایط تحویل گرفت و نباید انتظار داشت تا شرایط اقتصادی سریعاً تغییر یابد.

این کارشناس بازار سرمایه به عامل سوم اثر گذار یعنی جذب سرمایه گذار خارجی اشاره کرد و گفت: برای جذب سرمایه گذار خارجی می بایست ثبات اقتصادی ایجاد شود و تا زمانیکه شرایط ابتدایی فراهم نشود سرمایه گذار خارجی جذب نمی شود. در شرایط فعلی حتی سرمایه گذاران داخلی نیز رغبتی برای ورود نقدینگی به بورس ندارند و می بایست وضعیت اقتصادی کشور دچار تحول شود تا شاهد جذب سرمایه گذاران خارجی باشیم.

همتی روزبهانی در ارزیابی گزارش عملکرد سه ماه نخست امسال شرکت ها گفت: به نظر می رسد شرکت های پالایشی با توجه به رشد بهای جهانی نفت و قیمت بنزین گزارش های مناسب تری را ارائه دهند و در کنار آن بهبود شرایط سودآوری صنعت سرب و روی در دوره مذکور دور از ذهن نخواهد بود.

یکه زارع زنگ معاملات امروز بورس را نواخت و خبر داد:
ایران خودرو با ۶ شرکت غیر چینی مذاکره می کند/ زمان عرضه پژو 207

مدیرعامل ایران خودرو زنگ معاملات امروز بورس را نواخت و از مذاکره با ۶ خودروساز غیرچینی و تولید پژو 207 در بهمن سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هاشم یکه زارع که به بهانه بیست و یکمین سالگرد عرضه اولیه سهام ایران خودرو در تالار حافظ حاضر شد و زنگ امروز معاملات را نواخت ، به خبرنگاران گفت: درحالی  مذاکره با پژو نهایی و به امضای قرارداد منجر شده که با 6 خودروساز بین المللی که غیرچینی هستند ، در حال مذاکره هستیم.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: پس از برجام ، تلاشی ویژه برای همکاری های بین المللی آغاز کردیم و به واسطه سابقه حضور پژو در ایران، نخستین همکاری با این شرکت فرانسوی آغاز شد اما پژو تنها شریک و همکاری خارجی ما نخواهد بود و علاوه بر مرسدس بنز، چند شرکت خارجی دیگر هم درحال مذاکره برای عقد قرارداد و همکاری مشترک با ایران خودرو هستند.

یکه زارع افزود: سهم طرف ایرانی و فرانسوی در شرکت مشترک تاسیس شده موسوم به ایکاپ 50 درصد است و دیروز ایران خودرو و پژو هر کدام 45 میلیارد  تومان به حساب این شرکت واریز کردند تا در مرحله بعد ،امکان ثبت رسمی شرکت فراهم شود.

به گفته وی قرار است 30 درصد محصولات تولیدی این شرکت مشترک به بازارهای جهانی صادر شود.

یکه زارع درباره عرضه محصول جدید ایران خودرو هم گفت: زمستان امسال 207 صندوقدار در راستای اجرای برنامه 7 ساله توسعه محصولات به بازار عرضه می شود. این محصول با تکیه به توان داخلی تولید شده و بهمن ماه وارد بازار می شود.

براساس این گزارش، ایران خودرو عصر فردا مجمع سالانه را برگزار خواهد کرد.

+ نوشته شده توسط Bors در چهارشنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲ قبل از ظهر، ۹۶ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر