تبلیغات
مدیر پذیرش اوراق بهادار بورس تهران:
هلدینگ دارویی برکت درخواست پذیرش داد/ وضعیت درج نماد و عرضه اولیه شفادارو
مدیر پذیرش اوراق بهادار بورس تهران با اعلام آخرین وضعیت درج نماد و عرضه اولیه شفادارو از درخواست پذیرش هلدینگ دارویی برکت با سرمایه ۳۴۰ میلیارد تومانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،اسماعیل درگاهی درباره آخرین تحولات مربوط به پذیرش شرکت های جدید در بورس گفت: درخواست پذیرش هلدینگ دارویی برکت به بورس تهران ارائه شده و اقدامات مربوط به تکمیل مستندات و مدارک برای طرح در هیات پذیرش به صورت جدی در جریان است.

وی ادامه داد: این هلدینگ به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ های دارویی ایران با بیش از 20 شرکت تابعه و نیز دارای سهم 15 درصدی از بازار صنعت دارویی کشور و وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) است.

به گفته این مقام مسئول هلدینگ دارویی برکت با سرمایه 340 میلیارد تومانی در حوزه های توسعه و انتقال دانش فنی، تجاری سازی فناوری ها و تولید دارو ( از مواد اولیه موثره دارویی تا محصول نهایی)، خدمات بازرگانی (صادرات ، واردات و پخش) در عرصه دارویی و سایر خدمات پشتیبانی فعالیت دارد.

درگاهی ادامه داد: برخی از شرکت های تابعه این هلدینگ همانند شرکت سبحان دارو، ایران دارو، تولید دارو، البرز دارو و ...در بورس حضور دارندو و با توجه به اقدامات انجام شده و روند تکمیل پرونده پذیرش، پیش بینی می‌شود درخواست پذیرش هلدینگ دارویی برکت در اولین جلسه هیات پذیرش در آینده نزدیک مطرح شود.

وی درخصوص وضعیت پذیرش شرکت شفا دارو با سرمایه 117.9 میلیارد تومانی گفت: با پذیرش شرکت سرمایه گذاری شفادارو در جلسه سوم اسفند سال گذشته هیات پذیرش اوراق بهادار موافقت شده و با توجه به دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس، دارای مهلت 6 ماهه از زمان پذیرش برای انجام اقدامات پس از پذیرش برخوردار است.

درگاهی خاطر نشان کرد: در این فاصله زمانی و پس از انجام اقدامات مربوط به تبدیل شخصیت حقوقی شرکت از سهامی خاص به عام و افشای اطلاعات و صورتهای مالی در سامانه کدال، درج نماد شرکت در فهرست نرخ‌های بورس صورت می‌گیرد. پس از این مرحله با عنایت به تعهد سهامدار عمده، عرضه اولیه سهام در زمانی مشخص صورت خواهد گرفت.

با بازگشایی نماد:
ایران خودرو امروز به تابلوی معاملات بر می گردد
نماد ایران خودرو که دیروز بسته شده ، امروز بعد از تغییر زمان مجمع سالانه باز می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی اعلام زمان برگزاری مجمع سالانه ایران خودرو که ساعت 10 روز چهارشنبه جاری 23 تیر تعیین شده بود، نماد این شرکت در پایان معاملات دیروز بسته شد اما این شرکت ساعت 21:33 دیروز با انتشار اصلاحیه برگزاری مجمع سالانه در کدال اعلام کرد مجمع سالانه را ساعت 10 صبح پنچ شنبه 31 تیر در سالن اجتماعات شرکت ساپکو تشکیل خواهد داد.

با این اوصاف در حالی تکلیف ادامه توقف نماد یا بازگشایی این شرکت بزرگ بورسی نامعلوم بود که پیگیری های بورس پرس ازمسئولان بورس نشان می دهد پیغام بازگشایی نماد "خودرو" امروز صادر می شود تا شرکت بورس در صورت صلاحدید اقدام به بازگشایی نماد کند.

برای اولین بار در سال جاری:
بانک کارگشایی دست به حراج سکه زد
بانک کارگشایی برای اولین بار در سال جاری اقدام به حراج سکه های طلا در پنج گروه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،بانک کارگشایی برای اولین بار در سال جاری اقدام به حراج سکه های طلا در پنج گروه کرد و از حراج سکه تا اطلاع ثانوی روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هر هفته از ساعت 16 تا 18  خبر داد که طی انواع سکه های طلای ضرب بانک مرکزی عرضه می شود.

گروه نخست سکه های ارایه شده در این حراجی شامل یک سکه 50 گرمی، یک سکه 25 گرمی، یک سکه 10 گرمی، یک سکه پنج گرمی و یک سکه 2.5 گرمی در مجموع به وزن 92.5 گرم و با عنوان یادبود ولادت حضرت علی(ع) است که قیمت پایه آن 126 میلیون و 540 هزار ریال (12 میلیون و 654 هزار تومان) ارزش گذاری شده است.

گروه دوم مجموعه سکه های یادبود شامل سه سکه 50 گرمی است که به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) ضرب شده است و 205 میلیون و 200 هزار ریال (20 میلیون 520 هزار تومان) قیمت پایه آن است.

گروه سوم شامل یک سکه 50 گرمی، یک سکه 25 گرمی و یک سکه 10 گرمی است که در مجموع 85 گرم وزن دارد و 116 میلیون و 280 هزار ریال (11 میلیون و 628 هزار تومان) قیمت گذاری شده است.

گروه چهارم شامل 10 سکه پنج بهار آزادی ضرب سال 1358 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که 558 میلیون ریال (55 میلیون و 800 هزار تومان ) ارزش گذاری شده است.

گروه پنجم سکه های عرضه شده بانک ملی ایران مشتمل بر 20 عدد سکه 2.5 بهار آزادی است که قیمت پایه آن 560 میلیون ریال (56 میلیون تومان) تعیین شده است.

همچنین مجموعه 20 عدد سکه یک گرمی ضرب بانک مرکزی نیز با قیمت پایه 36 میلیون ریال (سه میلیون و 600 هزار تومان) به خریداران عرضه می شود.

برای شرکت در حراجی سکه بانک کارگشایی ارایه کارت ملی الزامی است ضمن آنکه خریداران این سکه ها از پرداخت 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

بنابراین گزارش، نخستین روز حراج سکه های طلا در این بانک با استقبال خریداران رو به رو شد به گونه ای که اغلب مجموعه های عرضه شده به با قیمت های بالاتر از قیمت پایه به فروش رفت.

به گفته مسئولان بانک کارگشایی، قیمت های پایه درنظر گرفته شده سه تا پنج درصد زیرقیمت بازار است و این قیمت ها به تناسب تقاضای خریداران افزایش می یابد.

+ نوشته شده توسط Bors در سه شنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸ قبل از ظهر، ۵۶ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: شفادارو، بورس تهران، نماد شفادارو در بورس، اخبار ایران خودرو سهام
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر