تبلیغات
قائم مقام و معلم سابق، مدیرعامل بانک فرابورسی و نوسانی شد

قائم مقام بانک سرمایه که دارای سابقه معلمی است به عنوان مدیرعامل این بانک فرابورسی و نوسانی معرفی شد.


به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، بانک سرمایه که از دو سال پیش با مشکلاتی چون ثبت افزایش سرمایه با تاخیر طولانی مدت، توقف نماد حدود 6 ماهه، تعدیل منفی 60 درصدی سود و سپس تحقق زیان 196 ریالی هر سهم در عملکرد 3 ماهه اول سال و تغییر مدیرعامل ۷ ماه بعد از انتصاب، افت 40 درصدی قیمت سهام ، اعلام سود به جای زیان و... مواجه بود، مدیر عامل جدید خود را شناخت.


به  این ترتیب در پی بروز حاشیه هایی مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان، هیات مدیره "سمایه" تصمیم گرفت محمدرضا خانی را که ماه های گذشته سرپرست این بانک بود به عنوان مدیرعامل معرفی و جانشین علیرضا حیدرآبادی‌پور کند.

خانی که پیش از این قائم مقام این بانک 400 میلیارد تومانی بود ، دارای سابقه معلمی نیز است .

براساس این گزارش، "سمایه" طی عملکرد 6 و 9 ماهه سال گذشته برای هر سهم 593 و 485 ریال زیان شناسایی کرده (معادل 237 و 194 میلیارد تومان) و دسته گل به آب داده بود اما اولین درآمد هر سهم مالی اسفند جاری را با سود 141 ریال همراه کرده تا شاید بر عکس سال گذشته،حرف هایی تازه ایی برای گفتن در سال جدید داشته باشد.

با دلیل اصلی رکورد بازار سهام در ماه گذشته اعلام شد:
پیش بینی نماینده مجلس از رونق بورس در پاییز و حمایت مجلس

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام دلیل اصلی رکورد بازار سهام در ماه گذشته ، پیش بینی کرد بورس در فصل پاییز با رونق روبرو شود و مجلس هم از تقویت بورس حمایت کند.


به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس،  شهاب نادری درباره وضعیت نامطلوب بورس در شهریور ماه به خانه ملت گفت: بورس ایران عملکرد مطلوبی ندارد. این درحالی است که برای بهبود وضعیت اقتصادی باید در عملکرد بازار سرمایه تحول ایجاد شود و وضعیت موجود ارتقا یابد.  

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس با تاکید برلزوم تقویت بخش تولید، ادامه داد:بخشی از افت شاخص بورس در شهریورماه طبیعی است به دلیل اینکه در شهریور ماه معمولا سال مالی بخش قابل توجهی از کارگزاری ها پایان می یابد.

نادری افزود: با پایان سال مالی بخش قابل توجهی از کارگزاری ها و همچنین تسویه اعتبارات مشتریان ،شرایط برای عرضه بیشتر فراهم می شود و این موضوع در افت شاخص بورس موثر است . اگر شرایط بخش تولید بهبود یابد زمینه جذب نقدینگی ها به بورس فراهم می شود.نباید فراموش کرد یکی از راهکارهای مهم برای جلوگیری از رونق بازار دلالی تقویت بورس است.  

وی ادامه داد:با توجه به فراهم شدن امکان حضور شرکت های تعاونی سهامی عام در بورس و برنامه های مدیرجدید سازمان بورس و همچنین فضای پسابرجام، پیش بینی می شود در فصل پاییز وضعیت بورس ارتقا یابد. مجلس هم از تقویت بورس حمایت می کند . دراین راستا فراکسیون بازار سرمایه تشکیل شده است.

آخرین مهلت معامله سهام حق تقدم هلدینگ انبوه ساز بورسی

امروز آخرین مهلت معامله سهام حق تقدم هلدینگ انبوه ساز بورسی است.


به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،  امروز آخرین مهلت معامله سهام حق تقدم هلدینگ سرمایه گذاری مسکن است و در پایان معاملات نماد "ثمسکنح"بسته می شود.

این شرکت در جلسه هیات مدیره 23 تیر سال جاری سرمایه 500 میلیارد تومانی را از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به 550 میلیارد تومان رسانده است.


مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ عنوان کرد:
سرمایه گذاران، در انتظار کاهش واقعی نرخ سود بانکی

پایان مهلت تسویه اعتبارات شرکت های کارگزاری و تزریق نقدینگی جدید از سوی شرکت های کارگزاری یکی از دلایل روند صعودی قیمت ها در روز گذشته به شمار می رود. این در حالی است که موضوع امکان تداوم روند مثبت شکل گرفته در بورس قابل پیش بینی نیست و به بسیاری از عوامل و شرایط بستگی دارد.

معاملات بازار سرمایه در اولین هفته از مهر ماه جاری با روند صعودی اغلب گروه ها سپری شد و در شرایطی که مهلت تسویه اعتبارات شرکت های کارگزاری به اتمام رسید، انتشار اخبار مثبت از سفر رییس جمهور کشورمان به نیویورک در کنار انعقاد قرارداد هواپیمایی ایرباس با شرکت بوئینگ سبب شد تا سهامداران طی روز گذشته بازاری سراسر سبز را به نظاره بنشینند. در این شرایط این سوال مطرح می شود که آیا این روند صعودی شکل گرفته طی روزها یا ماه های آتی ادامه دار خواهد بود و نیمه دوم سال جاری در بورس از نگاه کارشناسان چگونه برآورد می شود؟

در همین ارتباط، مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: پایان مهلت تسویه اعتبارات شرکت های کارگزاری و تزریق نقدینگی جدید از سوی شرکت های کارگزاری یکی از دلایل روند صعودی قیمت ها در روز گذشته به شمار می رود. این در حالی است که موضوع امکان تداوم روند مثبت شکل گرفته در بورس قابل پیش بینی نیست و به بسیاری از عوامل و شرایط بستگی دارد.

رضا زنگنه با بیان اینکه شرایط بازار سرمایه در نیمه دوم سال جاری بسیار بهتر از نیمه اول خواهد بود، ادامه داد: کاهش نرخ سود سپرده های بانکی و نیز بهره تسهیلات بانکی یکی از مواردی است که فعالان بازار سرمایه منتظر آن هستند. چرا که در شرایط فعلی نرخ سود سپرده های بانکی از سوی اغلب بانک ها بالا اعلام می شود و سرمایه گذاران با منابع مالی قابل توجه می توانند بازدهی قابل قبول بدون ریسک از سپرده گذاری در بانک بدست آورند.

در این شرایط اوراق مشارکت نیز در بازار سرمایه با سودهای قابل توجه 19 تا 21 درصدی عرضه می شود و همه عوامل مذکور سبب شده تا بورس جایگاه اصلی خود را میان سرمایه گذاران پیدا نکند.

وی افزود: امیدواریم تا نرخ سود سپرده های بانکی و اوراق مشارکت به صورت واقعی رخ دهد و در صورت تحقق آن می توان گفت اتفاق خوبی برای رونق بازار سرمایه خواهد بود که البته با توجه به وجود مشکلات عمیق بانکی تحقق آن کمی دور از انتظار است.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه در خصوص گروه های پر پتانسیل بورس اظهار داشت: به نظر می رشد شرکت های فعال در گروه معدنی و فلزات اساسی با توجه به رشد قیمت های جهانی در نیمه اول امسال از پتانسل رشد سودآوری برخوردارند و بموجب آن گزارش های مناسبی از عملکرد میاندوره ای شش ماهه اول خود منتشر می کنند که به طور قطع این امر بر روند قیمت سهام آنها اثر گذار خواهد بود. از این رو می توان گفت گروه مذکور از لحاظ بنیادی و حجم معاملات از پتانسیل رشد سودآوری و صعود قیمت سهام برخوردار است.

مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ در خصوص گروه پالایشی گفت: شرکت های فعال در گروه پالایشی همواره به روند بهای جهانی نفت وابسته هستند و افت و خیز قیمت ها در بازارهای جهانی بر روند سودآوری آنها اثر گذار است و فعلاً تغییر با اهمیتی رخ نداده است.


یک کارشناس بازار مسکن عنوان کرد:
تثبیت قیمت اوراق تسهیلات مسکن تا پایان سال جاری

نوسانات اوراق تسهیلات مسکن، به سیاست های بانک مسکن باز می گردد، همانطور که بارها عنوان شده است، راه هایی برای بازار گردانی این اوراق وجود دارد تا قیمت آنها در یک حد معمولی که برای خریدار و سرمایه گذار توجیه اقتصادی داشته باشد قرار بگیرد.

حداقل تا پایان سال جاری در بازار مسکن شاهد رونق در معاملات خواهیم بود و امید بهبود وضعیت این بازار خواهد شد.

یک کارشناس بازار مسکن ضمن بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: نوسانات اوراق تسهیلات مسکن، به سیاست های بانک مسکن باز می گردد، همانطور که بارها عنوان شده است، راه هایی برای بازار گردانی این اوراق وجود دارد تا قیمت آنها در یک حد معمولی که برای خریدار و سرمایه گذار توجیه اقتصادی داشته باشد قرار بگیرد.

سلمان خادم المله افزود: طی یک ماه گذشته با توجه به تدبیری که بانک مسکن به دلیل افزایش فشار افکار عمومی و رسانه ها به کار گرفته بود، تغییراتی در عرضه این اوراق ایجاد کرده و قیمت آنها تا محدوده 90 هزار تومان کاهش داده است. از طرفی تقاضا در این اوراق بیشتر مصرفی بوده و سفته بازی در آن کمتر وجود دارد، بنابر این اگر این بازار از طرفی بازارگردان به درستی مدیریت شود، به نظر می رسد تا پایان سال جاری قیمت اوراق تسهیلات مسکن در همین محدوده 80 تا 90 هزار تومان تثبیت شود و کاهش یا افزایش قابل توجهی نداشته باشد.

وی گفت: گزارشاتی که از معاملات بازار مسکن طی فصل تابستان تاکنون ارائه شده، رشد مختصری در حجم معاملات نسبت به سال 94 را نشان می دهد اما برای رسیدن به روزهای اوج این بازار نیاز به زمان دارد که در این شرایط نیز بهبود ضعیت سرمایه گذاری خارجی ها، تغییر نرخ بهره قیمت نفت و قیمت کالاهای جهانی با بهبود همراه خواهد شد.

خادم المله در خاتمه خاطرنشان کرد: به نظر می رسد تقاضای واقعی برای مسکن طی نیمه دوم سال جاری افزایش یابد و نشانه هایی از رونق معاملات حداقل تا پایان امسال آشکار شود ولی افزایش قیمت جدی در بخش مسکن بعید می باشد و حداکثر رشد آن به اندازه نرخ تورم یا کمتر از آن خواهد بود.

 

+ نوشته شده توسط Bors در یکشنبه، ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۰۹ قبل از ظهر، ۲۹ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر