تبلیغات
وزیر صنعت در آغاز بکار رسمی "ایکاپ" اعلام کرد:
قرارداد ایران خودرو دیزل با طرف آلمانی/ ۳ محصول جدید ایران خودرو

وزیر صنعت با اعلام نکاتی درباره شرکت مشترک ایران خودرو و پژو از امضاء قرارداد ایران خودرو دیزل با طرف آلمانی تا آماه آینده خبر داد. مدیرعامل ایران خودرو هم از تولید ۳ محصول جدید تا اسفند خبر داد.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا نعمت زاده در جریان آغاز بکار رسمی شرکت مشترک ایران خودرو - پژو بنام "ایکاپ" که با معرفی اعضای هیات مدیره و 17قرارداد فرعی انجام شد، در حضور مدیرعامل ایران خودرو و قائم مقام و عضو هیئت رئیسه پژو سیتروئن گفت: در پاسخ به برخی که می گویند برجام چه شد ، باید بگویم کارهای مبنایی زیادی بویژه در بخش صنعت شروع شده که زمانبر است.در مورد همین شرکت هم کار شروع شده و سالن را اماده کردند که ماشین الات وارد شود، نصب کنند.

وی افزود: حتی قبل از برجام مذاکرات را شروع کردیم اما اغاز همکاری مشروط به برجام بود. بعد از به نتیجه رسیدن برجام و سفر رئیس جمهور به فرانسه و امضا قرارداد اصلی ، یک توافقنامه اصلی با با سرمایه 200 میلیون یورویی هر یک از طرفین و 17 توافقنامه فرعی نهایی شد.

این مقام مسئول ادامه داد: به امضاء یک قرارداد دیگر میان شرکت ایران خودرو دیزل و ایدم با یک شرکت المانی که تا ماه آینده امضا خواهد شد، بسیار خوشبین هستیم و از همکارانم می خواهم کار را با سرعت پیش ببرند.

به گفته نعمت زاده در سال جاری 5 تا 6 قرارداد مهم در زمینه خودرو ، کشتی سازی و سایر حوزه ها منعقد خواهد شد.

وی افزود: قرار است در قراردادهایی که با طرف های خارجی منعقد می شود از حداکثر ظرفیت های داخلی حتی در تولید محصولات جدید استفاده شود و در ارتباط با این قرارداد هم ابتدا خودروهای تولیدی با سهم 40 درصد ساخت داخل شروع می شود و در ادامه به 70 تا 80 درصد می رسد .

تولید سه محصول جدید تا اسفند + قیمت ها

هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو هم گفت: بعد از دوسال مذاکرات فشرده و امضا قرارداد با حضور رئیس جمهور توانستیم شرکت مشترک را ایجاد کنیم. قرارداد ما با شرکت پژو بصورت برد برد است و تمام منافع و مصالح شرکت ایران خودرو در ان لحاظ شده است.

وی ادامه داد: محصولات این شرکت شامل پژو 2008 ، 301 و 208 و با قیمت 70 تا 80 میلیون تومانی بوده که از اسفند 95 روانه بازار خواهد شد.

وی افزود: این قرارداد با قرارداد قبلی تفاوت دارد و قرار است خودرو هایی با تکنولوژی جدید و محصولات جدید تولید کنیم. ضمن اینکه روی پلت فرم پژو ما هم محصولات خودمان را تولید می کنیم . بحث مهم دیگر در این قرارداد صادرات خودروهایی است که در این شرکت مشترک تولید می شود.

با تولید ۴۵۱ میلیون دلار خودرو در 5 سال اعلام شد:
بازتاب آغاز فعالیت "ایکاپ" / بازگشت فرانسه به بزرگ‌ترین بازار خودرو غرب آسیا

در پی آغاز بکار شرکت مشترک ایران خودرو - پژو بنام "ایکاپ" ، شرکت فرانسوی با اعلام نهایی شدن قرارداد تولید خودرو به ارزش ۴۵۱ میلیون دلار، از بازگشت به بزرگ‌ترین بازار خودروی غرب آسیا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، خودروساز فرانسوی پژو سیتروئن روز گذشته اعلام کرد قرارداد تولید خودرو با شرکت ایران خودرو نهایی شده و این شرکت آماده می‌شود به بزرگ‌ترین بازار خودروی غرب آسیا بازگردد.

به گفته این شرکت، بر اساس شرایط طرح کلی قرارداد که در ماه ژانویه اعلام شد در این همکاری مشترک 50-50 طی 5 سال تا 400 میلیون یورو (451 میلیون دلار) در زمینه تولیدات جدید، تحقیقات و توسعه سرمایه‌گذاری می‌شود.
این پروژه مشترک که طی آن مدل‌های 208،2008 و 301 پژو در ایران مونتاژ خواهد شد، در اواخر نیمه 2017 آغاز خواهد شد.

ایران خودرو بزرگ‌ترین خودروساز ایران ، در ماه فوریه اعلام کرد پژو با پرداخت 446 میلیون دلار خسارت برای خروج ناگهانی از ایران در سال 2011 تحت فشار آمریکا موافقت کرده است.

پژو که زمانی بزرگ ترین خودروسازی بود که در ایران فروش داشت، می خواهد سهم خود از بازار ایران را که رقبای آسیایی در دست گرفته اند، بازسازی کند.

فروش این خودروساز فرانسوی پیش از ترک ناگهانی ایران به 458 هزار خودرو در این کشور رسیده بود که نزدیک به 30 درصد بازار ایران را شامل می‌شد.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو :
انحصار ثبت سفارش واردات خودرو برداشته شد

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو گفت: با مصوبه جدید وزارت صنعت، انحصار در ثبت سفارش واردات خودرو برداشته شد و این مصوبه ارتباطی به واردات شورلت ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، میثم رضایی در گفت‌ و گو با فارس، اظهار داشت: یکی از مسائلی که مورد اعتراض واردکنندگان غیر رسمی خودرو بود، حذف ناگهانی ثبت سفارش برخی خودروها از روی سایت ثبت سفارش بود، به طوری که ممکن بود پس از انجام ثبت سفارش توسط واردکنندگان رسمی، خودروها از روی سایت حذف شوند که برای حل این مشکل از وزارت صنعت خواستیم انحصار موجود در ثبت سفارش برداشته شود تا باقی افرادی که نمایندگی رسمی ندارند نیز بتوانند ثبت سفارش انجام دهند.

وی با بیان اینکه از طریق مصوبه جدید وزارت صنعت، این مشکل برطرف شد، ادامه داد: این مصوبه هیچ ارتباطی با واردات خودروهای آمریکایی ندارد و زمینه‌ای برای ثبت سفارش یا ترخیص شورلت ایجاد نمی‌کند.

رضایی با اشاره به خروج یکباره پژو از ایران در زمان تحریم، گفت: هیچ اعتمادی نسبت به آمریکا وجود ندارد که ارتباطش را به یکباره با ایران قطع نکند و یا در مدت 10 سال به خودروهای عرضه شده در ایران خدمات پس از فروش ارائه کند.

رضایی با بیان اینکه مصوبه جدید دولت، اصلاحیه‌ای بر مصوبه آخر سازمان حمایت بوده است، گفت: طبق مصوبه وزارت صنعت، ثبت سفارش واردات خودرو در دو مرحله انجام خواهد شد که ابتدا ثبت سفارش اولیه صورت می‌گیرد و پس از آن، در زمان حمل خودرو شماره شاسی به وزارت صنعت اعلام می‌شود و در صورت تأیید وزارت صنعت، اجازه ثبت سفارش مرحله دوم داده می‌شود و کد هشت رقمی برای واردکنندگان صادر می‌شود.

به گفته وی، با مصوبه جدید وزارت صنعت، ثبت سفارش واردات خودرو دارای مدت زمان مشخصی خواهد بود و خودروهای وارداتی به یکباره از سامانه ثبت سفارش حذف نمی‌شوند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خبر داد:
توافق با چند خودروساز برای تحویل خودرو / وام خودرو فقط به صورت شبکه ایی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از توافق با چند خودروساز برای تحویل خودرو و پرداخت تسهیلات به متقاضیان خرید خودرو در قالب اتحادیه‌های سراسری حمل و نقل و تاکسیرانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اصغر نورالله‌زاده  از توافق با چند خودروساز برای تحویل خودرو و پرداخت تسهیلات به متقاضیان خرید خودرو در قالب اتحادیه‌های سراسری حمل و نقل و تاکسیرانی خبر داد و به ایسنا گفت: سیاست ما در صندوق برای خرید خودرو این است که به درخواست های فردی وام نمی‌دهیم . اصطلاحا پول به کسی نمی‌دهیم بلکه هدف ما این است که شبکه‌ای کار کنیم و پرداخت تسهیلات به شکل شبکه‌ای باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه سیستم نظارت بر اعطای تسهیلات را در صندوق مستقر کرده‌ایم و نظارت مراحل خاصی دارد و تاحدی دشوار است لذا به متقاضیانی که به طور انفرادی درخواست بدهند وام پرداخت نمی‌کنیم که منحرف شود.

این مقام مسئول از توافق با چند خودروساز برای تحویل خودرو خبر داد و گفت: اخیرا طی تفاهمی که با اتحادیه آژانس‌های سراسر کشور و بنیاد شهید داشتیم موفق شدیم شبکه‌ای در حوزه آژانس‌های تلفن سراسر کشور ایجاد کنیم و شرایط رفت و آمد افراد به هر نقطه را تنها با یک تماس تلفنی تسهیل کردیم.

نورالله‌زاده ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات ما در حوزه ساماندهی امدادخودروها بود که با یکی از این شرکتها در سطح ملی توافق کردیم که 1200 دستگاه خودرو در تمام شاهراه‌های کشور حتی راه‌های روستایی از خدمات امداد خودرو استفاده کنند.

وی افزود: همچنین ساماندهی تاکسیرانی دو استان البرز و اراک را برعهده گرفتیم. به این نحو که در جهت نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل آنها تاکسی‌های جدیدی که تقاضا داشتند تامین کردیم و حمایت ما به جای وام فردی، در قالب خرید و تحویل خودرو بود که بر اساس توافق با خودروساز و سازمان تاکسیرانی مربوطه صورت گرفت.

وی بیشترین تسهیلات پرداختی را مربوط به بخش خدمات دانست و گفت: 86 درصد تسهیلات صندوق منجر به ایجاد اشتغال و فرصت های کسب و کار شده که از این میزان 50 درصد آن به بخش خدمات و 40 درصد به بخش کشاورزی اختصاص یافته است.در بخش تولید صنعتی به دلیل آنکه این بخش سرمایه بر بوده و توان مالی ما برای حمایت از آنها زیاد نیست درصد پرداخت تسهیلات کمتر بوده اما سهم خدمات از تسهیلات صندوق بیشتر بوده چون با این نوع مبالغ، خدمات بیشتر امکان ایجاد پیدا می‌کند.

نورالله‌زاده افزود: با چند برند معتبر توافق کردیم که شبکه لجستیک آنها را ساماندهی و محصولاتشان را به مقصد ارسال کنیم در واقع به جای دادن وام، افراد را وارد چرخه تولید تا توزیع کالا کردیم که کاملا هدفمند بوده است.

صندوق مهر امام رضا(ع) در اسفند 93 و پس از بحث و بررسی الزامات شورای پول و اعتبار و بخشنامه بانک مرکزی، به صندوق کارآفرینی امید تغییر نام داد. این صندوق بر اساس رویکردِ جدیدِ حمایت ازکسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تأمین مالی خرد (micro finacing)، وظایف مهم و مغفول مانده ای را در زنجیره حمایت های دولتی از تولید در بخش خصوصی بر عهده دارد.

در ترکیب هیات مدیره این نهاد هم وزیر تعاون، رئیس دفتر ریاست جمهوری و مدیر کل بیمه مرکزی و دو نفر دیگر حضور دارند.
+ نوشته شده توسط Bors در چهارشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۳۲ قبل از ظهر، ۱۷ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: بورس، بورس سهام اخبار خودرو، قراردادهای خودروها در بورس
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر