تبلیغات
در بررسی بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مشترک طی یک ماه اخیر به دست آمد:

بازدهی مثبت رهاورد اغلب صندوق ها

از میان بیش از 80 صندوق سرمایه گذاری مشترک تنها چهار صندوق از کسب بازدهی مثبت بی نصیب ماندند و بازدهی منفی کمتر از دو درصدی را محقق ساختند.

صندوق های سرمایه گذاری مشترک از جمله نهادهای مالی هستند که می توان گفت از روند معاملات یک ماه اخیر بازار سرمایه منتفع شدند و در این مدت عایدی مناسبی را به سرمایه گذاران خود اعطا کردند.


در بررسی بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مشترک طی یک ماه اخیر به دست آمد:

بازدهی مثبت رهاورد اغلب صندوق ها

از میان بیش از 80 صندوق سرمایه گذاری مشترک تنها چهار صندوق از کسب بازدهی مثبت بی نصیب ماندند و بازدهی منفی کمتر از دو درصدی را محقق ساختند.

صندوق های سرمایه گذاری مشترک از جمله نهادهای مالی هستند که می توان گفت از روند معاملات یک ماه اخیر بازار سرمایه منتفع شدند و در این مدت عایدی مناسبی را به سرمایه گذاران خود اعطا کردند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، از میان بیش از 80 صندوق سرمایه گذاری مشترک تنها چهار صندوق از کسب بازدهی مثبت بی نصیب ماندند و بازدهی منفی کمتر از دو درصدی را محقق ساختند. بر این اساس مابقی صندوق ها بازدهی مثبت بدست آوردند که بیشترین میزان بازدهی مثبت 10 درصد محاسبه می شود و توسط صندوق بانک مسکن به ثبت رسیده است. عمر صندوق مذکور 2358 روز و دارایی نقد آن کمتر از یک درصد می باشد.

صندوق دماسنج با عمر فعالیت 1043 روز و دارایی نقد اندک دومین صندوقی است که بیشترین بازدهی مثبت یعنی 9 درصدی را بدست آورده است و با عملکرد قابل قبول خود طی یک ماه اخیر موجب افزایش سرمایه سرمایه گذاران این صندوق شده است. رتبه سوم پر بازده ترین صندوق نیز به صبای هدف اعطا می شود. این صندوق نوپا در حالی بازدهی 8.4 درصدی را به ثبت رسانده که بیش از 99 درصد از دارایی های آن در بانک سپرده گذاری شده است.

صندوق امین آوید نیز با سابقه سه ساله و دارایی نقد هفت درصدی به همین میزان بازدهی مثبت محقق می سازد و در ردیف چهارم جدول پر بازده ترین صندوق جای می گیرد.

بازدهی مثبت رهاورد اغلب صندوق ها

 

علاوه براین، شش صندوق بازدهی مثبت بین شش تا هفت درصدی را محقق ساختند که از جمله آن می توان به یکم دانا، توسعه ملی، اندیشمندان، ایساتیس، افتخار حافظ و سبحان اشاره کرد.

در کنار آن هشت صندوق همچون مبین سرمایه، بانک اقتصاد نوین، حافظ، گنجینه مهر، خاورمیانه، بانک تجارت، ذوب آهن بازدهی مثبت بین پنج تا شش درصدی را به ثبت رساندند و مابقی صندوق ها به کسب بازدهی مثبت کمتر از پنج درصدی اکتفا کردند.

در مقابل اما، چهار صندوق با تحقق بازدهی منفی موجب کاهش سرمایه سرمایه گذاران خود شدند که بیشترین بازدهی منفی 1.62 درصدی محاسبه می شود و توسط یک صندوق با سابقه فعالیت چهار ساله رقم خورده است.

 

مدیرعامل شرکت اعلام کرد:
اقداماتی که ذوب آهن برای حل مشکلات انجام داده/ یک انتظار برای رفع موانع

مدیرعامل ذوب آهن با اعلام فهرستی از اقدامات برای حل مشکلات این شرکت ،گفت: تنها اقدامات این شرکت کافی نیست بلکه انتظار داریم با عرضه محصولات بی کیفیت مقابله شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احمد صادقی درجریان بازدید رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از خط تولید ذوب آهن گفت: برای حل مشکلات شرکت اقدامات گسترده ای در داخل برنامه ریزی و اجرا شده است که برخی از آنها شامل کاهش قیمت تمام شده ، تولید ریل و تیرآهن بال پهن ، اجرای‌ پروژه بیم بلنک در ریخته گری برای تولید تیرآهن با سایزهای بسیار بالاتر از محصولات کنونی ،‌ تولید محصولات آلیاژی ، استفاده از گندله برای افزایش راندمان کوره و ... است.

وی افزود : با این حال برای حل مشکلات ذوب آهن ، تنها اقدامات این شرکت کافی نیست بلکه در بیرون از این سازمان نیز انتظار داریم با عرضه محصولات بی کیفیت مقابله شود تا صنایعی مانند ذوب آهن که بر کیفیت محصولات تاکید دارند متضرر نشوند.

براساس این گزارش، نیره پیروز بخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران نیز شرکت ذوب آهن را یکی از پیشکسوتان صنایع کشور و یک صنعت مادر توصیف کرد و گفت:پروژه تولید ریل ملی ذوب آهن که امکان تولید تیرآهن بال پهن هم در آن وجود دارد نشان دهنده روند روبه رشد و پیشرفت تکنولوژیک این شرکت است.

وی افزود: ذوب آهن برای تولید ریل، تمام لوازم کنترل کیفی را خریداری و نصب کرده و عیوب نیز شناسایی شده است. راه آهن به عنوان مشتری اصلی این ریل باید در مورد کیفیت ریل ذوب آهن تفاهم کند.

فردا در بورس انرژی انجام می شود:
عرضه اولیه اوراق ۳۰۰ میلیارد تومانی بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان

عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان یعنی ستاره نفت خلیج فارس فردا به میزان ۳۰۰ میلیارد تومان در بورس انرژی انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پروژه مهم هلدینگ تاپیکو یعنی احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان و پالایشگاه تولیدکننده بنزین ایران به دلایلی چون تحریم، کمبود نقدینگی و اجرای ضعیف و نامناسب با تاخیر در راه اندازی مواجه شده و قرار است در صورت تامین به موقع منابع مالی، مرحله اول این پالایشگاه تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و طی آن 12 میلیون لیتر به تولید بنزین کشور افزوده و ایران به صادر کننده بنزین تبدیل شود.

براساس این گزارش، در این میان فردا سه شنبه دوم شهریور عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد بنزین اکتان 90 این پالایشگاه در بورس انرژی و با نماد ستاره 961 انجام می شود.

در این رویداد یک میلیون و 400 هزار و 592 قرارداد به قیمت پایه 214 هزار و 195 تومان در تابلوی سلف موازی استاندارد بازار مشتقه بورس انرژی ایران عرضه می‌ شود.

ارزش این تامین مالی 300 میلیارد تومانی بوده و هدف از آن تامین مالی بخشی از طرح های پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس است.

در آخرین روزهای مهلت اعلام شد:
اولین درآمد سال آینده "ورنا" و ۱۲ شرکت و مقایسه با قبل


در آخرین روزهای مهلت انتشار اولین درآمد هر سال مالی ۳۱ شهریور سال آینده ، ۱۳ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله سرمایه گذاری رنا و پتروشیمی پردیس این متغیر مهم را اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در آخرین روزهای مهلت انتشار اولین درآمد هر سال مالی 31 شهریور سال آینده ، 13 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله سرمایه گذاری رنا و پتروشیمی پردیس این متغیر مهم را اعلام کردند که چکیده آن به همراه مقایسه با سال مالی 31 شهریور 95 به شرح زیر، توسط کارگزاری آبان مورد بررسی قرار گرفت.


سرمایه گذاری رنا: 300 ریال سود / 6 درصد کاهش

پتروشیمی پردیس: 1,010 ریال سود / 23 درصد کاهش

سرمایه گذاری مسکن زاینده رود: 153 ریال سود / 15 درصد افزایش

عمران و توسعه فارس: 300 ریال سود /7 درصد افزایش

سرمایه گذاری مسکن الوند: 304 ریال سود / 19 درصد افزایش

جوشکاب یزد: 262 ریال سود / 8 درصد کاهش

نوسازی و ساختمان تهران: 250 ریال زیان / 220 درصد تعدیل منفی

حمل و نقل ریلی پارسیان: 2,688 ریال سود/ 10 درصد افزایش

سرمایه گذاری مسکن پردیس : 587 ریال سود / 9 درصد افزایش

ایران ارقام : 281 ریال سود / 8درصد کاهش

نیروکلر : 220 ریال سود/ 8 درصد کاهش

سیمان شرق: 126 ریال زیان / 50درصد کاهش زیان

سرمایه گذاری مسکن شمالغرب: 115ریال سود / 14درصد کاهش


مستطیل شیشه ای تالار
جنگ برای هیچ / بورس چشم به راه 3000 میلیارد


در معاملات روز جاری همچون روزهای گذشته شاهد روندی تعادلی اغلب سهام شرکت ها بودیم که البته این روند به سمت نزول میل بیشتری داشت و تنها سهام دارای صف خرید سهام شرکت های کوچک تازه عرضه شده به بازار سرمایه بود.

با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه 95.05.31 شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با 95 واحد افزایش به رقم 55180 واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت 182 واحد افزایش عدد 167603 واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) بورس نیز در روز جاری با 42 واحد افزایش به رقم 27817 واحد رسید.

همچنین در این روز "وغدیر" با 48 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل "وامید" با 16 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 5 واحدافزایش به رقم 805 واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم 2481 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 1447 میلیارد ریال رسید.

شاخص بورس در معاملات روز جاری توانست با رشد 117 واحدی مواجه شود و این مهم امکان پذیر نبود مگر با مدد بلوک های معامله شده در نمادهای فملی، وصندوق، همراه و فارس البته نماد "وغدیر" نیز جزء معاملات مشکوک به بلوک بود.

بر اساس گزارش بورس نیوز، در معاملات روز جاری همچون روزهای گذشته شاهد روندی تعادلی اغلب سهام شرکت ها بودیم که البته این روند به سمت نزول میل بیشتری داشت و تنها سهام دارای صف خرید سهام شرکت های کوچک تازه عرضه شده به بازار سرمایه بود.

امروز در گروه خودرویی بورس شاهد روندی متعادل بودیم بطوریکه اکثر نمادهای فعال این گروه لحظاتی را در نوسانات منفی و لحظاتی را در نوسانات مثبت سپری کردند اما امروز شرایط دو نماد " رنا" و "خزامیا" بهتر از بقیه بود که البته دلیل آن نیز وجود شایعاتی در خصوص تعدیل سود با اهمیت رنا برای سال مالی جاری و نیز اعلام برخی قراردادهای زامیاد می باشد، در گروه قطعه سازی نیز این روزها "خاهن" یکه تازه گروه می باشد و علاوه بر رشد قیمت حجم معاملات قابل توجهی را نیز تجربه می کند.

ایران خودرو و سایپا هم که فعلاً در حالت خنثی بوده و هیچ روند قابل ذکری را ندارند.

در گروه پالایشی نیز امروز باز هم "شتران" با رشد قیمتی و حجم معاملات قابل قبول مواجه شد برخی از اهالی تالار علت این موضوع را تغییر بازار این نماد از فرابورس به بورس می دانند اما بنظر نمی رسد این دلیل منطقی برای این اقبال باشد. مابقی نمادها نیز امروز در ابتدای معاملات را مثبت هیجانی و انتهای معاملات را آرام و متعادل به سرانجام رساندند.

اما در گروه فلزات اساسی و معدنی ها آرامش بعد از طوفان مصنوعی چند هفته اخیر قابل مشاهده است، ظاهراًً در این گروه نه خبری بوده و نه خبری هست فقط یک جو هیجانی بود که دلیل های متفاوتی هم می توان برای آن آورد. جالب است که سهام گل گهر بعد از گذشت یازده روز از برگزاری مجمع فوق العاده هنوز با توقف نماد مواجه است و مشخص نیست این همه تعلل در بازگشایی نماد مذکور برای چیست. کلاً اتفاقات گروه فلزی و معدنی را می توان جنگ بر سر هیچ نامگذاری کرد.

از سویی دیگر بانک های بزرگ و عنوان دار بورس نیز مدت زمان زیادی است که غایب بزرگ تابلوی معاملات می باشند، معلوم نیست چرا بعد از تغییرات ایجاد شده در سازمان بورس هر نماد بزرگی که می رود دیگر برنمی گردد. بانک های ملت، صادرات، تجارت جزء نمادهایی هستند که برای مجمع رفتند و بازنگشتند.

در پایان باید گفت که این حال و روز بزرگان و مورد وثوق های بورس بود دگر چه رسد به مابقی گروه ها البته هنوز اهالی تالار چشم بر راه رسیدن آن 3 هزار میلیارد ناجی هستند، اشتباه نگیرید منظور آن 3 هزاری که رفت نیست بلکه این سه هزاری است که شاید بیاید.

 

+ نوشته شده توسط Bors در دوشنبه، ۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۹:۳۲ قبل از ظهر، ۱۶ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: بررسی بازدهی صندوق های سرمایه گذاری، شش صندوق بازدهی مثبت، بورس معاملات روز جاری
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر